You have received a letter from your English-speaking pen-friend who writes ...All in all, my birthday party was great! However, one of my friends came to the party in casual clothes. Just jeans and a T-shirt! Of course I didn’...

You have received a letter from your English-speaking pen-friend who writes ...All in all, my birthday party was great! However, one of my friends came to the party in casual clothes. Just jeans and a T-shirt! Of course I didn’t say anything but she felt a bit left out. I was really sorry for her! And what do you usually wear when you go to a birthday party? Is it important in Russia to wear smart clothes at parties? What would you do if you were me? I’ve got to go now as I have loads of homework to do. Drop me a line when you can. Lots of love, Patricia Write a letter to Patricia. In your letter - answer her questions
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего английском языке пера друга, который пишет ... В общем, мой день рождения было здорово! Тем не менее, один из моих друзей пришла на вечеринку в повседневной одежде. Просто джинсы и футболку! Конечно, я ничего не сказал, но она чувствовала себя немного опущены.Я был очень жаль ее! А что вы обычно носите, когда вы идете на вечеринку по случаю дня рождения? Это важно в России, чтобы носить одежду умных на вечеринках? Что бы вы сделали, если вы меня были? Я должен идти, как у меня есть грузы, чтобы сделать домашнее задание. Черкните, когда вы можете. Много любви, Patricia Написать письмо Патриции. В своем письме -ответить на ее вопросы