За якими формами дієслів визначають їхню дієвідміну? За якими значущими частинами?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дієвідміну визначають за закінченням у формі третьої особи множини: уть- (ють-) - 1 дієвідміна; ать- (ять-) - 2 дієвідміна. Або за основою інфінітива: якщо в інфінітиві суфікси  -И-, -І-, -Ї-, або після Ж, Ч, Ш, Щ суфікс -а-, які зникають у 1 особи однини - 2 дієвідміна; усі інші - 1 дієвідміна. Винятки: бігти, спати, стояти, боятися - 2 дієвідміна; хотіти, іржати, ревіти, сопіти, гудіти - 1 дієвідміна.