Задать все типы вопросов : My mother always plants flowers in spring

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
General guestion: DOES YOUR MOTHER ALWAYS PLANT FLOWERS IN SPRING? Spesial guestion: WHEN YOUR MOTHER ALWAYS PLANTS FLOWERS? Alternative guestion:DOES YOUR MOTHER ALWAYS PLANT FLOWERS OR PLANT TREES? Disjunctive guestion: YOUR MOTHER ALWAYS PLANTS FLOWERS, DOESN'T SHE?