Закончи предложения, используя предлоги in, on, with, for. 1) They have a nice present ____ General Green. 2) I

Закончи предложения, используя предлоги in, on, with, for. 1) They have a nice present ____ General Green. 2) Ilike to play____ mybrother Time. 3) My` friends are ____ the school gym. 4) Can you see that little bird ____ the stage. 5) William likes to sing ____ the stage. 6) The new text is ____ page 14. 7)____ Sundays I can see little Tommy____ his sledge. 8)The boy has a new book ____ his good friend, Giant John.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
On, with, in, on, on, in, on, on, for