Закончи предложения-впиши в них нужные названия времен года 1 My birthday is in.....2 Children ski

Закончи предложения-впиши в них нужные названия времен года 1 My birthday is in.....2 Children skiand skate in.....3Сhildren swim in lakes and ponds in....4Trees are yellow and red in....5Birds sing in....and in.....6Bears sleep in....7Hares are white in.....and grey in......,.....and.....
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1надо написать время года,когда ты родился. 2winter 3summer 4autumn 5spring and in summer 6winter 7winter.spring,summer and autumn.