Замяні словы так, каб замест націскных о,э пісалася літара а шоўк,поўнач,учора, колер, ноч,палоска,полымя,дапамога,моўчкі,збожжа,чароўны

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
шоўк - шаўковы поўнач - паўночны  учора - учарашні колер - каляровы ноч - начны палоска - паласаты полымя - палымяны дапамога - дапамагаць  моўчкі - маўчаць  збожжа - збажына  чароўны - чараўнік