Замяніць словазлучэнні адным словам-адпаведнікам. Наведвальнік тэатра- Наведвальнік магазіна- Наведвальнік паліклінікі- Наведвальнік бібліятэкі- Асоба,якая гуляе ў футбол- Асоба, якая аб'яўляе і вядзе праграму канцерта- Асоба,...

Замяніць словазлучэнні адным словам-адпаведнікам. Наведвальнік тэатра- Наведвальнік магазіна- Наведвальнік паліклінікі- Наведвальнік бібліятэкі- Асоба,якая гуляе ў футбол- Асоба, якая аб'яўляе і вядзе праграму канцерта- Асоба, якая займаецца паслугамі каго-небудзь- Асоба, якая карыстаеццаякім-небудзь абанементам- Асоба, якая робіцьпаездку на грамадскім транспарце-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
глядач (тэатрал)  пакупнік  пацыент чытач футбаліст вядучы кліент абанент пасажыр