Заполнить пропуски в предложениях словами. Пример: I have got two knees. 1. I have got t.. l... 2. I have got a h... 3. I have got ... ha... 4. I have got t.. ..oil.... 5. I have got t..f... 6. I have got two. r.. 7. I h...

Заполнить пропуски в предложениях словами. Пример: I have got two knees. 1. I have got t.. l... 2. I have got a h... 3. I have got ... ha... 4. I have got t.. ..oil.... 5. I have got t..f... 6. I have got two. r.. 7. I have got .e. .in.... Каждая точка это надо вставить слово. Слова для предложений : fingers, hands, arms, legs, feet, head, knees, shoulders.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have got two legs  I have got a head  I have got two  hands   I have got ten fingers