Завдання 1 – 6 мають чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. 1. Укажіть речення, у якому потрібно поставити тире між підметом та присудком А Кожному свій край наймиліший. Б Тільки труд життя основа, краса ...

Завдання 1 – 6 мають чотири варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. 1. Укажіть речення, у якому потрібно поставити тире між підметом та присудком А Кожному свій край наймиліший. Б Тільки труд життя основа, краса всевладного життя. В Твоя любов як сміх дитячий. Г Вода холодна,чиста, снігова. 2. Правильно записано усі слова в рядку А закарпатський, Харьків, Донечина, під’яр’я Б ін’єкція, туристський, священик, притихлий В медв’яний, пречудово, напів-автомат, білосніжний Г торф’яник, з-посеред, загально-освітній, піцца 3. Речення з прямою мовою – це (розділові знаки пропущено) А Синиця славу розпустила що хоче море запалить. Б Мені не раз розповідали люди в моїм селі що море є на півдні. В Тихо шепче хвиля з моря що любов веде до горя. Г Може й так однак не так шепче дівчині моряк. 4. Односкладне неозначено-особове речення в рядку А І думу тяжкую мою німим стінам передаю. Б Прости мені, мій голубе, мій соколе милий! В Яблука їдять свіжими, сушеними, моченими і замороженими. Г Біля школи – квітучі клумби. 5. Укажіть правильне твердження А Складне речення може утворюватись як з двоскладних простих частин, так і з односкладних. Б Частини складного речення можуть поєднуватись тільки сполучниковим зв’язком. В Частини складного речення можуть поєднуватись тільки за допомогою інтонації. Г Сполучники, які поєднують частини складного речення, виступають його членами. 6. Складне речення в рядку А Зазеленів молодим зелом по лугах юний квітень, розписав навколо радужні різнобарвні квіти. Б Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє. В Тужливо подивившись у небо, лелека від криниці повертається назад. Г Сім’я вечеря коло хати, вечірня зіронька встає, дочка вечерять подає. ІІ рівень (3 бали. Кожне завдання - 1 б.) Виберіть правильну відповідь та обведіть кружечком букву, яка її позначає 7. Правильно розставлено розділові знаки в реченні А Голова без розуму - як ліхтар без свічки. Б Перші ніжні листочки потребують захисту: від пекучого, сонячного проміння або від раптових, весняних заморозків. В Отже: голову його не так легко вирізнити в темряві степу. Г Розорюючи нові землі й будуючи міста, греблі на річках, люди упродовж багатьох століть легковажно брали у природи все, що хотіли. З шести варіантів відповідей оберіть ТРИ правильні. 8. Допущено помилку при вживанні розділових знаків у реченнях: А “Ходімо, - сказав він і спитав: Чого ж ти мовчиш?” Б “А, це ти Максиме? – зрадів Карпо, - заходь, заходь!” В “Ляжу зараз спати, щоб завтра раніше прокинутися”, - подумала Харитя. Г Як давній надтріснутий дзвін: “Батурин, Батурин, Батурин!” лунає мені навздогін. Д Климко ворухнувся під важкою викривачкою і сказав: “Треба йти”. Е “А в тебе земля ще де є?” – “Ні, нема”. – “А хата є?” – “Є”. 9. Правильно оформлено цитату в рядку А «Щоб шанувати, треба мати талант», - писав Григір Тютюнник, - «щоб заздрити, таланту не треба». Б Дуже влучно про вагу слова в житті людини говорив Борис Олійник: «Коли ти похитнувсь у слові, Вважай, що похитнувся у собі». В «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, - писав про Тараса Шевченка Іван Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури». Д Слово для Лесі Українки – це: «Гострий безжалісний меч, той, що здійма вражі голови з плеч».
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
І рівень 1. А 2. В 3. Г 4. А 5. Г 6. А ІІ рівень 7. А 8. Е 9. А