Здравствуйте! Мне задали небольшое сочинение на англ.языке "Как вести себя на уроке английского языка?" Спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How to behave in the classroom of English? Teacher usually like, if his listen attentively. It should behave well, do not talk with my classmates. Behavior - the key of success. You need anwser the questions and try. No need to shout from their seats. Better - raise your hand. Before the lesson must be repeated homework, and at home to do all your homework!