1. Когда ты хочешь помочь, надо сказать: A) I want help Б) I want to help B) I help Г) Do you help? 2. Что об

1. Когда ты хочешь помочь, надо сказать: A) I want help Б) I want to help B) I help Г) Do you help? 2. Что объединяет Smurfs, Minions, Sponge Bob, Shrek? A) they are from cartoons Б) they are from books B) they are from Great Britain Г) they are all small 3. Сколько людей проживает в Москве A) one hundred thousand Б) one thousand B) twelve millions Г) twelve million 4. Солнце – это A) a meteorite Б) an asteroid B) a star Г) a planet
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Б) I want to help 2. A) they are from cartoons 3. Г) twelve million 4. B) a star