1. Укажите верный вариант: I’d like _____ bread, please. А. any; Б. a; В. some; Г. many. 2. The old believe everyt

1. Укажите верный вариант: I’d like _____ bread, please. А. any; Б. a; В. some; Г. many. 2. The old believe everything, the middle-aged suspect everything, the young _____. Oscar Wilde А. remember everything; Б. know everything; В. learn by other men's mistakes; Г. know nothing. 3. Укажите верный вариант. Be quiet! The baby ____________. А. is sleeping; Б. sleeps; В. slept; Г. Has slept.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.B 2.Б ( скорее всего) 3.А