1.Грамота на княжіння від ханів Золотої Орди-це.. 2.Вкажіть,яку роль в економічному та  суспільно-політичному житті київської русі відігравала візантійська імперія у 9-11 ст.  помогите,пожалуйста,очень надо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1. Грамота на княжіння від ханів Золотої Орди - це ярлик (Князі повинні були їхати до хана на поклон і отримувати від нього ярлик ( грамоту) на княжіння)   2.  Роль Візантії в житті Київської Русі.  Історичний акт прийняття християнства візантійського, православного напряму був здійсненний князем Володимиром в 988 р. і з цього моменту в сонмі Європейських християнських держав з’явилась Київська Русь. Великий князь Володимир здійснив сміливу державну реформу. Почався бурхливий, стрімкий розвиток, країни.Запрошені Візантії майстри будують кам’яні споруди і храми, розписують їх прикрашають фресками, мозаїкою, іконами,а поряд з ними працюють руські, які вчаться невідомій раніше майстерності.Уже наступне покоління буде споруджувати складні будови в руських містах, майже не потребуючи допомоги іноземців. Духовенство, що прибуло, не тільки служить в нових храмах, але й готує руські кадри для церкви, внаслідок чого поширюється знання і  письменність Організовуються школи, в які Володимир під плач матерів збирає дітей вищих верств, молодих людей посилають вчитися за рубежі рідної країни.Вводиться літописання. Як і усі розвинуті держави,Київська Русь починає чекати золоту монету. Древня Русь поступово стає державою нової високої культури.