Башкирский язык Переведите абзацы пожалуйста. Дам 50 балов . Борон борон заманда бер ауылда бер ир менән бер бисе булған. Улар бик ярлы йәшәгән, ти. Бер ваҡыт быларҙың бер ир балалары донъяға килгән. Был малай түбәһенән алып ҡа...

Башкирский язык Переведите абзацы пожалуйста. Дам 50 балов . Борон борон заманда бер ауылда бер ир менән бер бисе булған. Улар бик ярлы йәшәгән, ти. Бер ваҡыт быларҙың бер ир балалары донъяға килгән. Был малай түбәһенән алып ҡалаҡ һөйәктәре араһына тиклем етеп торған ап-аҡ оҙон сәсле, ти, үҙе. Шуға ҡарап, уға Акъял батыр тип исем ҡушҡандар, ти. Егеттәр өсәүләп китеп барғандар. Бара торғас бер туғайлыҡҡа барып еткәндәр. Туғайлыҡта бик күп күлдәр ялтырап ята. Ә шул күлдәр араһында бер егет йөрөй. Ул бер нисә күлде бергә уртлап ала ла икенсе бер урынға илтеп ҡоя икән. Батырҙар был ғәжәп егеткә, хөрмәт менән баш эйеп, сәләм биргәндәр.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Носа носа одного села один мужчина и бисе. Жили они очень бедно, говорят в народе. - Мужчина, как-то это родилось детей. Этот мальчик хватает с останками в число до Нижний ложка из которых белоснежные волосами, говорят, сам. Поэтому из него под названием Акъял батыр поручения, говорят они.