Чим було зумовлено послаблення Речі Посполитої й Османської імперії та піднесення Московської держави у XVII—XVIII ст.?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Османська імперія: - низка поразок - Туреччина опинилася під владою слабких султанів, поступово перетворюючись на об'єкт зазіхань інших країн - хвиля повстань і бунтів 2. Річ Посполита: - занепад польських міст - активне втручання шляхти(магнатів) у справи держави  - занепад торгівлі, через іноземну конкуренцію  - соціальне гноблення, кріпацтво - протистояння з українським козацтвом  - політична анархія 3. Московська держава: - посилення військової потужності - запровадження губернського поділу держави - зміна законодавчого органу при цареві ( Спочатку була "Вибрана рада" потім став Сенат) - нова система податків( це значно збагатило скарбницю)