Дам 15 баллов Пожалуйста маленький монолог На английском тема "почему я не л?

Дам 15 баллов Пожалуйста маленький монолог На английском тема "почему я не л??блю физкультуру" Молю Очень срочно Желательно с переводом
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love PE because it is great and affective method to keep fit. we usually play in different games, for example, voleyball, basketball, football etc. I'm good at volleyball, also I try to improve my abilities in another games. During this lesson we can relax and do our favourite sport.