Для купівлі футбольного мяча я дав стільки грошей, скільки Мишко, Іванко та Миколка. Мишко дав стільки скільки Іванко та Миколка і ще 15 гривень. Івавнко більше від миколки на 8 гривень. Виявилося що я дав грошей у 5 разів біль...

Для купівлі футбольного мяча я дав стільки грошей, скільки Мишко, Іванко та Миколка. Мишко дав стільки скільки Іванко та Миколка і ще 15 гривень. Івавнко більше від миколки на 8 гривень. Виявилося що я дав грошей у 5 разів більше ніж Миколка. Скільки коштував мяч?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
миколка - х грн Iванко - х+8 грн Мишко - (х+ (х+8))+15 грн Я - 5х уравнение: х+(х+8)+ (х+(х+8)+15)=5х х+х+8+х+х+8+15=5х 4х+31=5х 5х-4х=31 х=31 (грн) - дав Миколка х+8=39 (грн) дав iванко х+(х+8)+15=54 (грн) дав Мишко 5х= 155 (грн) дав я разом: 31+39+54+155=279 (грн) стоит мяч