Дописать вопросы и ответыThey like chess. .................................chess? - Yes, ..............He likes chess. ..................................chess? - Yes, ..............They liked chess. ...............................

Дописать вопросы и ответы They like chess. .................................chess? - Yes, .............. He likes chess. ..................................chess? - Yes, .............. They liked chess. ...............................chess? - Yes, ............... She plays tennis. ...............................tennis? - Yes, ............... She played tennis ..............................tennis? - Yes, ..............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They like chess. .....Do they like............................chess? - Yes, ....they do.......... He likes chess. .............Does he like.....................chess? - Yes, ....he does.......... They liked chess. ..........Did they like....................chess? - Yes, ...they did........... She plays tennis. ..........Does she play.....................tennis? - Yes, ....she does........... She played tennis ...............Did she play...............tennis? - Yes, ......she did........