Доведіть як експериментально можна встановити якісний склад амоній сульфату. Напишіть рівняння реакцій у молекулярній та йонній формах. Будь ласка :)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
якісною реакцією на сульфати є: реакція з іонами барію. При додаванні хлориду барію до сульфату амонію утворюється білий осад сульфату барію. (NH₄)₂SO₄ + BaCl₂ = 2NH₄Cl + BaSO₄↓ 2NH₄⁺ + SO₄⁻ + Ba²⁺ + 2Cl⁻ = 2NH₄⁺ + 2Cl⁻ + BaSO₄↓ SO₄⁻ + Ba²⁺  =  BaSO₄↓(білий осад) якісною реакцією на катіон амонію є утворення аміаку при додаванні концентрованої лугу. (NH₄)₂SO₄  + 2NaOH(конц) = Na₂SO₄ + 2H₂O + 2NH₃↑  якщо піднести паличку змочену в соляної кислоти до відвести пробірки, то вона стане білою. NH₃ + HCl = NH₄Cl .