E Choose the correct word or phrase. 1 What was Sally wearing putting on at the party? 2 think I'll go and wear put on a warm sweater. 3 Don't buy sho

E Choose the correct word or phrase. 1 What was Sally wearing putting on at the party? 2 think I'll go and wear put on a warm sweater. 3 Don't buy shoes without trying putting them on first. 4 It's hot. Why don't you take off get off your jacket? 5 Get dressed dressed up! It's time to go. 6 Don't dress up dress for the party. It's casual.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Выберите правильное слово или фразу. 1 Что Салли носить надевать на вечеринке? 2 думаю, что я пойду и носить надеть теплый свитер. 3 Не покупайте обувь, не пытаясь положить их в первую очередь. 4 Это горячий. Почему бы вам не снять слезать куртку? 5 Одевайся одеты! Время идти. 6 Не одеваться платье для партии. Это случайно.