Единственное число Множественное число 1)boy's game 1)________ game 2)______ work 2)men's work 3)child's piano 3)______ piano 4)______ programmes 4)w...

Единственное число Множественное число 1)boy's game 1)________ game 2)______ work 2)men's work 3)child's piano 3)______ piano 4)______ programmes 4)women's programmes 5)sheep's food 5)______ food 6)______ music 6)girls' music 7)friend's house 7)_______ houses Помогите заполнить пропуски!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) boy's game 1) boys' game 2) man's work 2) men's work 3) child's piano 3) children's piano 4) woman's programmes 4) women's programmes 5) sheep's food 5) sheep's food 6) girl's music 6) girls' music 7) friend's house 7) friends' houses
Гость
Boys' game man's work children's piano woman's programmes girl's music friends' houses