Grammar Copy and complete these lists. Regular verbs :close -closed.,clean-.,switch off-.,open-.,pick up-.,arrive-.,Irregular verbs : eat-ate.,le

Grammar Copy and complete these lists. Regular verbs :close -closed.,clean-.,switch off-.,open-.,pick up-.,arrive-.,Irregular verbs : eat-ate.,leave-.,put on-.,make-.,feed-.,drink-.,wake up-., помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Close -closed,clean-cleaned,switch off- swiched off,open-opened,pick up-picked up,arrive-arrived,Irregular verbs : eat-ate.,leave- left,put on-put on,make-made,feed-fed,drink-drank,wake up- woke up ,