Используйте слова, чтобы составить предложения в совершенном продолженное время

Используйте слова, чтобы составить предложения в совершенном продолженное время She/work in hospital/since 1999 how long/you/have/driving lessons? It/snow/all/day I/learn English/for a long time
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
She has been working in hospital since 1999. How long have you had driving lessons? It has been snowing all day. I have been learning English for a long time.