Используй What или Who, чтобы завершить эти вопросы. 1)____is it? _ It is a horse. 2)___is it? _ It is a door. 3)___is it? _ It is Barney Scott. 4)___is it? _ It is Queen Anne. 5)___is it? _ It is a little funny chimp. 6)___i...

Используй What или Who, чтобы завершить эти вопросы. 1)____is it? _ It is a horse. 2)___is it? _ It is a door. 3)___is it? _ It is Barney Scott. 4)___is it? _ It is Queen Anne. 5)___is it? _ It is a little funny chimp. 6)___is it? _ It's a street. 7)___is it? _ It's Sally Clark. 8)___is it? _ It's Charley Sheen.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Who 2)What 3)Who 4)Who 5)Who 6)What 7)Who 8) Who
Гость
1) What 2)What 3)Who 4)Who 5)What 6)What 7)Who 8)Who Всё