Исправь ошибки в тех предложениях, где они есть, и напиши эти предложения правильн

Исправь ошибки в тех предложениях, где они есть, и напиши эти предложения правильно. 1) There is a school bus to your school? - No, there is. 2) Here is a nice pen for you in my bag. - Thank you much. 3) Is there a pet in the box? - Yes, there are. It's a parrot!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3) It there a pet in the box? - Yes, there it. It's a parrot!