Любой краткий диолог на английском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello, Mike! Майк: Привет. Hi! Д.: Как ты? How are you? М.: Отлично, а ты как? Great, and you? Д.: Так же. Что ты сегодня делаешь? Me too. What are you doing today? М.: Да, вот думаю чем бы заняться. Well, I’m thinking what to do. Д.: Может, сходим на новую выставку автомобилей? What about going to the new car exhibition? М.: Хорошо, когда открытие? Ok, when does it open? М.: в 7. At seven o’clock. Д.: Хорошо. Ok. 2. -Привет, Кет, ты сегодня будешь на моей вечеринке? Hello, Kate, are you coming to my party today? -Привет, в честь чего вечеринка? Hello, on what occasion is the party? -В честь моего приезда из Испании! On the occasion of my arrival from Spain. -О, Боже, я совсем забыла, извини, конечно, буду! Oh, my God, I completely forgot, sorry, of course, I’ll be there! -А кто еще приглашен? And who else is invited? -Лили, Мери, Дженни – ты их знаешь, и несколько симпатичных парней! Lily, Marry, Jenny – you know them, and a couple of good-looking guys! -О, это будет весело! Что с собой взять? Оh, it ‘ll be fun! What shall I bring with me? -Пожалуйста, захвати, несколько банок Колы и какой нибудь закуски: чипсы, например. Please, take a few bottles of Cola and some snacks: crisps, for example. -Хорошо, что смогу то и принесу. Когда Я могу прийти? Ok, I’ll bring what I can. When can I come? -С семи начинаем собираться. Жду тебя! We begin to gather at seven o’clock. Waiting for you! -Хорошо. ОК.
Гость
- Good morning, Mr.Smith? How are you? - I'm fine,thank you. And you? - I'm great. But now I have problems with health.  - What happen? - I have a headache and it continues during one week. - Can I help you? - Yes, of course. Can you go me to the hospital?