Моя кухня. Она милая и чистая. Здесь есть стиральная машина, холодильник и плита, но нет посудомоечной машины. Есть много шкафчиков для посуды, ковёр, часы, картина. Тарелки и чашки не стоят в раковине. Перевести на английский ...

Моя кухня. Она милая и чистая. Здесь есть стиральная машина, холодильник и плита, но нет посудомоечной машины. Есть много шкафчиков для посуды, ковёр, часы, картина. Тарелки и чашки не стоят в раковине. Перевести на английский язык.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My kitchen. It's nice and clean. There's a washer, a fridge and a cooker, but there isn't a dishwasher. There're a lot of cupboards, a carpet, a clock, a picture. There aren't any plates and cups in the sink.
Гость
my kitchen. kitchen is nice and clean.there are washing machine,fridge.kitchen stove,but there is not dishwasher.There are many lockers for dishes,carpet,clock and picture. Plates and cups are in the sink.