(На русском языке) Натрий сульфит массой 2,52 г вступил в реакцию с азотной кислотой до полного их взаимодействия. Вычислите массу и количество ве...

(На русском языке) Натрий сульфит массой 2,52 г вступил в реакцию с азотной кислотой до полного их взаимодействия. Вычислите массу и количество ве...(На русском языке) Натрий сульфит массой 2,52 г вступил в реакцию с азотной кислотой до полного их взаимодействия. Вычислите массу и количество вещества образованной соли и объем газа (н.у.), выделившегося. (На українській мові) Натрій сульфіт масою 2,52 г вступив у реакцію з нітратною кислотою до повної їх взаємодії. Обчисліть масу й кількість речовини утвореної солі й об'єм газу (н.у.), що виділився.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Na2SO3 + 2HNO3 = 2NaNO3 + SO2(газ) + H2O n(Na2SO3) = m(Na2SO3)/M(Na2SO3) = 2.52/126 = 0.02 моль n(NaNO3) = 2n(Na2SO3) = 2 * 0.02 = 0.04 моль m(NaNO3) = n(NaNO3)*M(NaNO3) = 0.04 * 85 = 3.4 г n(SO2) = n(Na2SO3) = 0.02 моль V(SO2) = n(SO2)*Vm = 0.02*22.4 = 0.448 л