Напиши несколько предложений о том ,что ты умеешь и не умеешь делать .Эти вопросы помогут тебе.1)What can you do? ....2)What can yoy draw ?...3) What can you paint ?... Can you run or jump ,sing or dance ?.....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can play ping pong and cook pizza.I can't play football or danse.I can draw cats,dogs and ice creams.I can jump and sing.