Напишите на молдавском языке ..диалог.. На тему ОДЕЖДА разговор продавца и покупателя

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
SH.- продавец M. -покупатель SH - Hello! Can I help you? M- Yes, please! I would like a dress. - There are a red, pink, green and gray dress. What is your favorite color? -Oh, My favorite color is yellow, have you got it? - No, we have not. - Thanks, see you later!