Now pretend you are talking over the telephone with your friend .role play it.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hey, Ann! How are you doing today? (Привет, Аня. Как дела?) - Hi, Olya! I'm glad to here you. I'm fine, thanks for asking, how are you?(Привет, Оля. Рада слышать тебя. У меня все хорошо, спасибо что спросила, как ты?) - I'm a little tired but it's ok. (Немного устала, но все в порядке) - What were you doing? (Что ты делала?) - I was helping my mother with cleaning. (Я помогала моей маме с уборкой) - Got it. Would you like to go out for a stroll? (Поняла. Не хочешь выйти прогуляться?) - Oh, it sounds great, but I better go to sleep. (Ох, звучит здорово, но лучше я пойду спать.) - Ok, nice talking to you, relax! (Хорошо, рада была поговорить, отдыхай) - Thanks, see you tomorrow! (Спасибо, увидимся завтра.)