Определите пожалуйста временную форму глагола 1) l visit my friends usually on Sunday . 2) He played football . 3) She has been to London . 4) We will go to the cinema next Sunday . 5) You are travelling now . Present Simple ...

Определите пожалуйста временную форму глагола 1) l visit my friends usually on Sunday . 2) He played football . 3) She has been to London . 4) We will go to the cinema next Sunday . 5) You are travelling now . Present Simple , present progressive , present perfect , past simple , future simple .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple Past Simple Present Perfect Future Simple Present Continious