Переведите плиз.. Матур кыш килде. Ап-ак кар яуды. Бөтен дөньяны, Җирне каплады. Карда уйныйбыз, Кышны без котлап. Салкын көннәре Җиткәнче ныклап. Салкын димәдек, Бозда да шудык. Өсләр чылангач, Өйләргә шылдык.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пришла красивая зима. Белоснежный снег, осадки. Весь мир, Земельный покров. Играем от снега, Мы зиму. Холодные дни Достаточно до начала. Это под холодной Лед и шума. Когда сами Мочить Мы вчера шылды