Перевелите пж на татарский: Зимний день. Сегодня холоднее чем вчера. Все деревья укутаны белым одеялом.Весь день идёт пушистый снег. Мороз сковал льдом речку.Когда идёшь по улице снег скрипит под ногами.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Кышкы көн.Бүген кичәгегә караганда салкынырак.Бөтен агачларда ак юрганга төренгән. Көн буе йомшак кар ява.Салкын елганы боз белән катырган.Урам буйлап барганда аяк астындагы кар шыгырдый.