Перевод. We have got seven apple-trees near our country house. Bess has got two armchairs in her sitting room. Their new house has got t

Перевод. We have got seven apple-trees near our country house. Bess has got two armchairs in her sitting room. Their new house has got three bath-rooms. The Browns have got four bedrooms in their house. My parents have got three daughters. My cousin Polly has got four cats in her flat. I have got two fridges in the house. Pete has got three hamburgers on his plate. I know you have got a very good sweet shop near your house. The school has got a large gym.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У нас есть семь яблонь неподалеку от нашего загородного дома. Бесс уже получили два кресла в ее гостиной. Их новый дом имеет три ванные комнаты. Браунс есть четыре спальни в их доме. У моих родителей еще три дочери. Моя кузина Полли получил четыре кошки в ее квартире. У меня два холодильника в доме. Пит получил три гамбургера на тарелку. Я знаю, что у вас есть очень хороший кондитерский магазин возле вашего дома. Школа имеет большой спортивный зал.