Personalisation Write five sentences about things you did last week .USE PAST SIMPLE FORMS OF THE VERBS BELOW.(4 - and 10+) используйте слова be buy do give go have make meet read run see sing take write Example I went to the c...

Personalisation Write five sentences about things you did last week .USE PAST SIMPLE FORMS OF THE VERBS BELOW.(4 - and 10+) используйте слова be buy do give go have make meet read run see sing take write Example I went to the cinema.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Индивидуализация написать пять предложений о вещах, вы сделали на прошлой неделе. Использовать прошлые простые формы глаголов НИЖЕ (4 - и 10 +) используйте слова можно купить действительно дают пойти, чтобы встретиться читать запустить см. поют принять написать примере я пошел в кино.
Гость
Last week, me and my friends went a new mall. We did a lot of fun things. Also, I met my school's friends. I bought tickets and we went to a cinema. This film made us laugh. The end :)