Письмо другу по английски. Что я делаю вечером.(5 класс) на подобие этого текста с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi, (любое имя)! I have gotten your email, thank you, that you don't forget about our friendship. I have made my homework and now I'm playing computer games. My father is at the work now. My mother is waiting father and now she is making dinner for us. My sister is playing with dolls. She sews dresses for them. And what are you doing now? What plans do you have for Saturday? Maybe we can go walking in the yard, if you have free time. Your best friend, (любое имя)