Почему после победы над Наполеоном Александр Первый вновь решил начать реформы в России?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В ніч з 11 по 12 березня 1801 в Росії відбувся останній палацовий переворот. змовники (П. а. Пален і ін.) З вищої петербурзької знаті вбили імператора Павла 1. на російський престол Зійшов його старший син Олександр. Участь Олександра в змові проти батька багато в чому пояснювалося спробами Павла усунути старших синів від влади. в перші роки свого правління Олександр добре бачив політичні та економічне відставання Росії від передових європейських держав, думав про модернізацію країни. Оп виступав проти діспаттізма і самодурства батька. а. востоновіл Жалованник грамоти дворянству і містам, оголосив амністію, був дозволений вільний в'їзд і виїзд за кордон, скасування обмежень торгівлі, надав право міщанам і селянам купувати не населені землі. була створена дарована грамота російського народу, яка закріплювала права людини 1803 р був прийнятий закон про вільних хліборобів, який дозволив звільняти селян із землею за укупі. У 1801 р був утворений Неодмінний рада - законовещательний орган при імператоре.1802 г. - Реформи вищих органів влади. Колегії замінили на 8 міністерств: військова, морська і тд. Реформи завершили процес розмежування функцій органів державної. управленія.1802г - реформація сенату. став вищим адміністративним, судовим орг. в системі державної реєстрацiї. управлен.1803-реформа системи народної освіти. Введення принципу едінолічія торкнулося управління православної церкви. Реформи 1801-1811 не змінили самодержавної суті політичне. системи Росії. Вони посилили централізацію і бюрократизацію гос апарату.