Помогите! His syster studies French in Paries.Сделайте предложение в: 1)Общий вопрос 2)альтернативный вопрос 3)разделительный вопрос 4)к подлежащему вопрос 5)специальный вопрос

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Does his sister study French in Paris? 2) Does his sister or brother study French in Paris? 3) His sister study French in Paris, doesn't she? 4) Who studies French in Paris? 5) Where does his sister study French?