Помогите исправить ошибки в стихотворении которое надо выучить ребенок не правильно списал     My name is KateI like to skateMy name is JimI like to swim Her name is KateShe like isHis name is TimHe like to o im

Помогите исправить ошибки в стихотворении которое надо выучить ребенок не правильно списал     My name is Kate I like to skate My name is Jim I like to swim Her name is Kate She like is His name is Tim He like to o im
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My name is Kate I like to skate My name is Jim I like to swim Her name is Kate She likes this His name is Tim He like to gym По другому не знаю, только предполагаю