ПОМОГИТЕ НАПИСАТЬ НЕСКОЛЬКО ПРЕДЛОЖЕНИЙ НА ТЕМУ:MY CLASSROOM EGUIPMENT

Гость
we have a board in the classroom, desks, chairs, polki.U our class a lot of dictionaries from English into Russian