Помогите пожалуйста. Сделайте с помощью правила!!!Завтра надо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Peter Atkinson is going to swim in river. The whole family is going to cook food on the boat. Sally Atkinson is going to relax on the boat. Celia is going to admire the wonderful landscapes. Oliver and Paul are going to pilot the boat. И так далее - где один человек (он, она) - там is going Где двое или несколько - там are going