Помогите пожалуйста))) Үлгі : түйіп тастайды-түйіп таста ма й ды Можете сделать так с текстом, там нужно глаголы ,так сделать, плиз. «Күміс алу» - ептілікті, атқа жақсы отыруды керек ететін ұлттық ойын. Келін түсіру, қыз ұзат...

Помогите пожалуйста))) Үлгі : түйіп тастайды-түйіп таста ма й ды Можете сделать так с текстом, там нужно глаголы ,так сделать, плиз. «Күміс алу» - ептілікті, атқа жақсы отыруды керек ететін ұлттық ойын. Келін түсіру, қыз ұзату салтанатында қалыңдық орамалға түйіп, өзінің күміс шолпысын, әйтпесе жүзігін тастайды. Сондықтан да кей жерлерде бұл ойын «жүзік ілу» деп аталады. Қатты шауып келе жатқан шабандоз жігіт ат екпінін бәсеңдетпеспен, әлгі орамалды іліп алып кетуі керек. Сонда ол беташар айтуға ерік алады. Кей жерлерде бұл ойын «жүзік алу» деп аталады. Помогите пожалуйста!!!)))Даю 14 баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Керек ететін-керек етпейтін, жүзік тастайды-жүзік тастамайды, деп аталады-деп аталмайды,ерік алады-ерік алмайды.