Помогите, пожалуйста ответить на эти вопросы. (можно кратко): 1)Are you picking flowers at the moment ? 2)Are you wearing a scarf and gloves ? 3)Are you racking leaves now ? 4)Have you got a raincoat ? 5)Doesn't he swim well ? ...

Помогите, пожалуйста ответить на эти вопросы. (можно кратко): 1)Are you picking flowers at the moment ? 2)Are you wearing a scarf and gloves ? 3)Are you racking leaves now ? 4)Have you got a raincoat ? 5)Doesn't he swim well ? 6)Is it raining outside ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)No, I am not. 2)Yes, I am 3)No,I am not 4)Yes, I have 5)Yes ,he does 6)No, it isn't