Помогите пожалуйста ,сделайте 10 предложения на английском языке по картинке! буду очень благодарна! помогите срочно очень!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is a living room. It has two sofas. Behind those sofas, there is a window with louvre. Beside the window, there is a lamp on table (тумбочка). Alongside the lamp, it's a television. Under the television there's a table also. So, the room also has carpet, and on top of it is also a table. Next to that, there is a plant.