Помогите с английским пожалуйста 6, 7,8

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
6) A dog can jump . A fish cant run. A dolphin can swim . A chimp can climb. A rabbit cant sing. 7) Alex :                                        Mary:                                                         She cant climb a tree                                                         She cant swim                                                         She can jump like a frog , sing and                                                                    dance.                                                         She cant fly like a bird.                                          He can swim. He can swing like a chimp. He cant  jump like a frog. He cant sing and dance. He cant fly like a bird. 8)I am eight. My mummy cant swim. My daddy can swim. My mummy can sing. My daddy can dance. Lulu is five. Larry isnt at the circus.
Гость
A dog can fly . A fish can't run A dolphin can swim . A chimp can fly. A rabbit can't sing