Помогите с английским пожалуйста.Write what our friends must do before their visit to Australia .слова в рамке -find a book about Australia, see pictures of Australia, look up the weather, buy a T-shirt and a cap, speak to Joe,...

Помогите с английским пожалуйста.Write what our friends must do before their visit to Australia .слова в рамке -find a book about Australia, see pictures of Australia, look up the weather, buy a T-shirt and a cap, speak to Joe, make a plan,go shopping, buy a lot of food.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Напишите, что должны делать наши друзья перед поездкой в ​​Австралию. Слива в рамке - найди книгу об Австралии, посмотри фотографии Австралии, посмотри погоду, купи футболку и кепку, поговори с Джо, составь план, иди Ходить по магазинам, покупать много еды.