Помогите с домашним заданием по белоруской мове прыдумайце и запишыце сказы ,у яких першае слова павинна быць дзейникам ,а другое выказникам. артыст,выконваць;листок,трымцець;неба,чыстае;Полацк,горад.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Артыст выконвау неверагодныя фокусы. Лiсток трымцiць на ветры, быццам заяц перад ваўком. Неба чысцела з кожнай хвiлiнай. Полацк - город прыгожы.