Помогите составить 10 вопросов с will (без предложения) пожалуйста не пишите ненужное зарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will you go to school someday? Will we have a baby? Will the weather be sunny someday? Will this knowledge help us in the future? Will you try to get a good mark? Will you learn a lot of languages in the future? Will you get your dream job? Will he read this book? Will she get a dog in the future? Will it be everything all right?