Portfolio now write a note for your mother. написать 3 прелдожения,для 3-го класса.какие продукты есть в холодельнике а каких нету.спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mum, We've got some apples but we haven't got any bananas. We've got some cheese but we haven't got any orange juice. We've got some chicken but we haven't got any ice cream. We've got some butter but we need some bread. Anton